DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z REALIZACJĄ PROGRAMÓW/ PROJEKTÓW W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

1. „Przyjaciele Zippiego”- to program profilaktyki zdrowia psychicznego
  2. Program dla Szkół,
  3. Organizacja zajęć terapeutycznych oraz organizowanie wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne we współpracy z Podlaskim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych „ START”
  4. Stowarzyszenie Międzynarodowej i Międzykulturowej Wymiany „ANAWOJ” – wspieranie i asystowanie nauczycieli w pracy, w tym podczas zajęć lekcyjnych przez wolontariuszy, uczestniczenie w procesie edukacji nieformalnej,
  5. Tu realizowany jest projekt Europejskiego Korpusu Solidarności finansowany przez Unię Europejską.
    PL Finansowane przez Unię Europejską_POS.png PL_european_solidarity_corps_LOGO_CMYK.png

6. Stowarzyszenie „Olimpiady Specjalne Polska Podlaskie” – organizowanie sportowych zajęć pozalekcyjnych judo
  7. Hala Zwycięstwa – współpraca z klubem sportowym Lwy Białystok, organizowanie półkolonii i zajęć pozalekcyjnych uczniom naszej szkoły w ramach drużyny piłkarskiej dla chłopców i dziewcząt „Mini Lwy”
  8. Program „Aktywna Tablica” (2022)
  9. Laboratoria Przyszłości
  10. Bieg po zdrowie – program antynikotynowej edukacji zdrowotnej
  11. Nie pal przy mnie proszę - program edukacji zdrowotnej
  12. Podstępne wzw - program edukacji zdrowotnej

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - 2021 r.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji
i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone
w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

W ramach otrzymanego wsparcia Szkoła Podstawowa Nr 17 Specjalna w Białymstoku
w 2021 r. wzbogaciła swoje zasoby o:

*Wyposażenie podstawowe: mikrokontroler z czujnikami, stację lutowniczą z gorącym powietrzem, statyw, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy, gimbal, aparat fotograficzny oraz laptop do obsługi drukarki 3d.

*Ponadto zakupiono narzędzia do obróbki drewna i metalu, sprzęt gospodarstwa domowego, wyposażenie drobne oraz materiały eksploatacyjne.

Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany podczas zajęć technicznych oraz innych zajęć edukacyjnych. Ponadto pozwoli podnieść jakość oraz atrakcyjność prowadzonych zajęć.

LABORATORIA PRZYSZLOŚCI  - 2022 r.

W ramach otrzymanego wsparcia Szkoła Podstawowa Nr 17 Specjalna w Białymstoku
w 2022 r. wzbogaciła swoje zasoby o:

• Wyposażenie podstawowe: drukarka 3D wraz z akcesoriami, filamenty do drukarki 3D, mikroport z akcesoriami, kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami,
  • Ponadto zakupiono plansze do pracowni krawieckiej oraz zastawę stołową dla uczniów (10 kompletów).

Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany podczas zajęć technicznych oraz innych zajęć dydaktycznych. Ponadto pozwoli podnieść jakość oraz atrakcyjność prowadzonych zajęć, a także umożliwi sprawną organizację uroczystości i imprez oraz dokumentowanie ważnych wydarzeń szkolnych.