Informacje o egzaminie ósmoklasisty

1. Egzamin ósmoklasisty w 2022 r. jest przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16 grudnia 2020 r.3 , zwanych dalej „wymaganiami egzaminacyjnymi” oraz sprawdza, w jakim stopniu zdający spełnia te wymagania.
  2. Zgodnie z komunikatem o harmonogramie egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany:
    w terminie głównym w dniach: 24, 25, 26 maja.
  3. Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który: a. z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu
    lub przedmiotów w terminie głównym ALBO b. przerwał lub któremu przerwano
    i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).
  4. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
  5. Egzamin ósmoklasisty obejmuje następujące przedmioty:
  6. język polski
  7. matematykę
  8. język obcy nowożytny
  9. Egzamin ósmoklasisty z każdego przedmiotu jest przeprowadzany innego dnia.
  10. Pierwszego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut.
  11. Drugiego dnia jest przeprowadzany egzamin z matematyki, który trwa 100 minut.
  12. Trzeciego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.
  13. Do egzaminu ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego uczeń lub słuchacz przystępuje z tego języka obcego nowożytnego, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych (język angielski).