Informacje dla Rodziców

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 17 w Białymstoku informuje,

iż składka na rzecz Rady Rodziców na rok szkolny 2021/2022 wynosi:

                    60,00 zł (miesięczny koszt  6 zł).

Jest to składka dobrowolna, jednak warto pamiętać, że te pieniądze wracają do naszych dzieci . Z funduszu Rady Rodziców dofinansowujemy wydarzenia naukowe, kulturalne i sportowe w naszej szkole, wyjazdy oraz nagrody rzeczowe. Bez zaangażowania wszystkich Rodziców takie działania dla naszych dzieci będą ograniczone lub wręcz niemożliwe.

Prosimy Rodziców (oczywiście tych którzy jeszcze nie wpłacili J) o  wpłaty do końca kwietnia 2022r. w sekretariacie szkoły.

Pamiętajmy, że im bardziej się angażujemy, tym więcej korzystają nasze dzieci J

Wszystkim Rodzicom, którzy do tej pory wpłacili na rzecz Rady Rodziców, a tym samym wspierali działania Szkoły

                            SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

                                               Z POZDROWIENIAMI ŚWIĄTECZNYMI

                                                                                      Rada Rodziców                 

zyczwiel.png                                                       


MATERIAŁY PROFILAKTYCZNE

Drodzy Rodzice, zespół polskiej fundacji edukacyjnej Leader100 opracował e-booki do rozwoju osobistego poświęcone kompetencji „Odpowiedzialność”, które są przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Materiały zawierają inspirujące teksty, zadania i ćwiczenia oraz narzędzia do planowania i śledzenia swoich postępów w rozwoju osobistym. Są dostępne bezpłatnie i można je pobrać ze strony:

https://leader100.pl/e-booki-do-pobrania/

Link do e-booków znajduje się również w zakładce Materiały profilaktyczne.


Spotkania przed Pierwszą Komunią Świętą odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca.

 Kościół pw.  Zwiastowania NMP na Bagnówce,

ul. A Chętnika w Białystoku

godz. 15:30

Spotkania prowadzi Ks. Paweł Zalewski

 

ZAPRASZAMY


Komunikat Podlaskiego Kuratora Oświaty w sprawie bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży - informacja dla rodziców
Zbliżające się ferie zimowe to czas, w którym dzieci i młodzież korzystają z różnych form zorganizowanego wypoczynku. Propozycji obozów czy półkolonii jest bardzo dużo. Nadzór nad ich organizacją sprawuje kurator oświaty, ale to rodzice decydują, komu powierzą opiekę nad swymi dziećmi. Aby pomóc Państwu w dokonaniu tego wyboru, proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami.
1. Każdy organizator wypoczynku zobowiązany jest zgłosić wypoczynek do kuratorium oświaty. Dotyczy to zarówno szkół, klubów sportowych, biur podróży, organizacji religijnych jak i prywatnych przedsiębiorców. Nikt nie jest zwolniony z tego obowiązku.
2. Zgłoszenie wypoczynku jest sprawdzane przez pracowników kuratorium oświaty. Wypoczynek może odbyć się wyłącznie po zatwierdzeniu zgłoszenia przez pracownika kuratorium oświaty i tym samym umieszczenia go w ogólnopolskiej bazie wypoczynku prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
3. Baza wypoczynku znajduje się pod adresem: http://wypoczynek.mein.gov.pl .
4. Kto organizuje wypoczynek pomimo braku umieszczenia zgłoszenia w bazie
wypoczynku, podlega karze grzywny.
5. Wypoczynek umieszczony w ogólnopolskiej bazie wypoczynku kontrolowany jest przez Sanepid, Policję oraz pracowników kuratorium oświaty.
6. Zapisując dziecko na obóz, kolonie czy półkolonie warto zapytać organizatora o numer zgłoszenia do kuratorium oświaty.
7. Rodzice mogą sprawdzić, czy wypoczynek został umieszczony w bazie wpisując jego miejsce i datę lub numer zgłoszenia. Taką informację można również uzyskać w Kuratorium Oświaty w Białymstoku podając nazwę organizatora, termin i miejsce wypoczynku.
8. Wielu pracodawców, dofinansowując dzieciom pracowników różne formy wypoczynku, wymaga potwierdzenia umieszczenia wypoczynku w bazie. Taki dokument rodzice mogą otrzymać wyłącznie od organizatora.
9. Opracowane zostały Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji i Nauki dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022, które stanowią podstawę dla organizatorów wypoczynku do opracowania własnych regulaminów i procedur, adekwatnych do organizowanych różnych form wypoczynku. Z wytycznymi można zapoznać się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pracownicy Kuratorium Oświaty w Białymstoku służą pomocą. Zachęcam do korzystania z naszej strony internetowej www.kuratorium.bialystok.pl – zakładka Załatwianie spraw/Wypoczynek , gdzie znajdują się aktualne informacje i materiały instruktażowe.


    spacer orszakowy.jpg

 

 


Ogólnopolska Sieć Edukacyjna - nowa aplikacja ochrony rodzicielskiej mOchrona

  Szanowni Państwo,

 bezpieczeństwo w sieci jest osią wszystkich działań, które realizujemy w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Dotychczas zapewnialiśmy je w sieci szkolnej, teraz robimy kolejny krok i prezentujemy rozwiązanie mOchrona – aplikację ochrony rodzicielskiej OSE, dostępną bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.

 Zachęcamy do podzielenia się informacją o tym produkcie z rodzicami Państwa uczniów.

 mOchrona to narzędzie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z internetu i aplikacji oraz pozwalające rodzicom na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Działa poprzez połączenie (sparowanie) sprzętów rodzica i dziecka.

 Konto rodzica, zabezpieczone kodem PIN, pozwala na wybór kategorii stron internetowych i aplikacji, do których dziecko nie powinno mieć dostępu – np. dlatego, że zawierają treści niebezpieczne lub nieodpowiednie dla jego wieku. Co ważne, w ramach każdej kategorii można ustalać wyjątki, a także w dowolnym momencie zmienić wprowadzone ustawienia. Cały proces jest intuicyjny i prosty w obsłudze.

 Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE może pomóc także w diagnozowaniu problemów, np. tych związanych z nadużywaniem urządzeń cyfrowych przez dzieci. Dzięki danym zawartym w raportach rodzic dowie się, ile czasu dziecko poświęca na poszczególne aktywności – aplikacje czy media społecznościowe. Jeśli coś wzbudzi jego obawy, ma szansę zareagować.

 Aplikacja mOchrona jest narzędziem wspierającym. Kluczową rolę w ochronie dzieci przed cyberzagrożeniami już od najmłodszych lat odgrywa odpowiednia edukacja i kształtowanie prawidłowych nawyków dotyczących korzystania z urządzeń cyfrowych. Dlatego zachęcamy, aby temat bezpieczeństwa w sieci był stale obecny w Państwa szkole. Pomogą w tym nasze zasoby – w tym platforma OSE IT Szkoła, na której znajdują się materiały edukacyjne m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa.

 Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie: ose.gov.pl/mochrona.

  

Z serdecznymi pozdrowieniami

Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

nask.pl ose.gov.pl osehero.pl it-szkola.edu.pl

Facebook OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna


Drodzy Rodzice!

Prosimy o zapoznanie się z wiadomością od Ministerstwa Edukacji i Nauki nt.:

Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci powyżej 5 r.ż.

Uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. 

Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

Należy podkreślić, że przedszkole i szkoła mają obowiązek kształtowania  świadomości prozdrowotnej dzieci i uczniów również w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz zwiększać świadomość budowania odporności zbiorowej całego społeczeństwa, czego naturalną konsekwencją jest włączenie się w działania informacyjne. Przypominamy, że obecnie są do wykorzystania w szkołach podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć z wychowawcą opracowane materiały informacyjne dotyczące szczepień dedykowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dostępne na stronie ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne. Tam też czekają już scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych.

W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

  • mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, 
  • na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie 
  • na profilu #SzczepimySię,  
  • a także pod numerem infolinii 989.

Z wyrazami szacunku

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki

 


Ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
 


Informacja dla rodziców i uczniów na temat zasad korzystania z bezpłatnych przejazdów autobusami białostockiej komunikacji miejskiej

Warunki korzystania z bezpłatnych przejazdów - do pobrania na dole strony


Informacje w sprawie szczepień

  


Uchwała Rady Miasta

Rada Miasta Białystok Uchwałą Nr XXXV/514/21 z dnia 25 stycznia 2021r. określiła teren działania poradni psychologiczno-pedagogicznych prowadzonych przez Miasto Białystok. Dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom Szkoły Podstawowej Nr 17 Specjalnej w Białymstoku pomocy psychologiczno-pedagogicznej udziela Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Białymstoku, ul Mazowiecka 35

Uchwała Rady Miasta 


Zaproszenie do udziału w projekcie „Kompleksowa profilaktyka wad postawy”.

 Zapraszamy dzieci klas 1, 4 i 6 do udziału w projekcie „Kompleksowa profilaktyka wad postawy”. W ramach projektu, zostaną przeprowadzone bezpłatne badania diagnostyczne wad postawy uczniów naszej szkoły. Dzięki trójwymiarowej analizie kręgosłupa 4D, przy użyciu sprzętu Diers, dokonane zostaną precyzyjne pomiary ciała bez użycia promieni rentgenowskich, z wykluczeniem ubocznych skutków promieniowania.  Podczas indywidualnej konsultacji z fizjoterapeutą zyskają Państwo pełną informację na temat schorzeń kręgosłupa, wad postawy – występujących u Państwa dziecka oraz wynikających z nich zagrożeń. 

Dzieci ze znacznym stopniem wady postawy, zakwalifikują się do kolejnego etapu projektu, jakim będą bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne.

Zainteresowanych projektem Rodziców, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 607684939. Badania będą umawiane indywidualnie, w dogodnym dla Państwa terminie.

 


 

Informacja dla rodziców dzieci uczestniczących w Programie dla szkół - do pobrania na dole strony.

 


Szanowni Państwo

uprzejmie informuję iż Centrum Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia KLANZA w Białymstoku uruchomiło możliwość e-mailowego kontaktu pomocowego dla dzieci i młodzieży - mieszkańców Białegostoku.
Z naszych doświadczeń wynika, iż dzieci i młodzież będący w kryzysie chętnie korzystają z możliwości pisemnego kontaktu czatowego bądź poprzez e-mail. W związku z powyższym specjalnie dla tej grupy odbiorców uruchomiony został adres e-mailowy: mlodziezCPD@gmail.com który jest obsługiwany przez psychologa naszego Centrum. Na stronie www.centrum-klanza.pl zamieszczone zostały zasady realizacji kontaktu pomocowego poprzez skrzynki e-mailowe.  Ponadto na rzecz rodziców młodszych dzieci przedszkolaków oraz klas I-III psychoterapeutka Centrum Pomoc Dzieciom opracowała prezentację nt. "Jak wesprzeć dziecko w powrocie do przedszkola/szkoły po okresie izolacji". Materiał publikowany jest poprzez portal społecznościowy FB oraz stronę www.centrum-klanza.pl. W związku z powyższym w załączeniu przesyłam informacje na temat w/w form pomocy celem jak najszerszego udostępnienia potencjalnym zainteresowanym - mieszkańcom Białegostoku - dzieciom, młodzieży, rodzicom, placówkom przedszkolnym i szkołom. 

 Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

 

Anna Tuszyńska 

Dyrektor Centrum Pomocy Dzieciom

Stowarzyszenia KLANZA w Białymstoku


adres e-mailowy młodzież.png

adres e-mailowy młodzież.png

 


Szanowni Państwo
Informujemy, że w Systemie SOW 1 stycznia br. zostały aktywowane nabory wniosków na dofinansowanie udziału w turnusach rehabilitacyjnych oraz przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. 
Link do materiału na portalu SOW

 


Wniosek o zwrot kosztów przejazdów uczniów do szkoły

Wniosek o zwrot kosztów przejazdów uczniów do szkoły samochodem, składać należy w sekretariacie do 5 dnia po zakończeniu miesiąca. Wniosek dotyczy uczniów SP nr. 17 - do pobrania na dole strony

Szkoła Podstawowa nr 17 
Specjalna w Białymstoku 
15-773 Białystok
ul. Rzemieślnicza 12/3

tel. 85 653 07 84
sp17@um.bialystok.pl

Powrót na początek strony