XIII PODLASKI KONKURS EKOLOGICZNY

Dnia 7 grudnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły Ksawery, Wiktor, Maja oraz Milena wzięli udział w XIII Podlaskim Konkursie Ekologicznym „Z ekologią za pan brat” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 46 Specjalną w Białymstoku. Temat konkursu brzmiał „Zwierzęta lubię, dbam i szanuję”. Na konkurs należało przygotować prezentację w formacie PDF pt.: „Zwierzęta zagrożone wyginięciem”. Milena Butkiewicz  przedstawiła prezentację przygotowaną przez naszych uczestników o tytule ,,Żubr europejski – gatunek zagrożony wyginięciem”. Po obejrzeniu prezentacji wszystkich zespołów odbyła się prelekcja prof. dr hab. M. Ratkiewicza. Następnie uczniowie indywidualnie rozwiązywali testy z wiedzy ekologicznej. W konkursie wzięło udział 18 uczestników z placówek z województwa podlaskiego. Uczennica z naszej placówki - Maja Jabłońska zajęła III miejsce. Do konkursu uczniów przygotowała p. Urszula Gołębiewska.