WIZYTA W OSIEDLOWEJ BIBLIOTECE

Dnia 14 listopada uczniowie naszej szkoły  w ramach współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego odwiedzili bibliotekę osiedlową przy ul. Broniewskiego 4. Zostaliśmy miło przyjęci. Pani bibliotekarka najpierw oprowadziła nas po bibliotece, a następnie zaprosiła do rozmowy o książkach. Mogliśmy obejrzeć najnowsze wydania przeznaczone dla dzieci, młodzieży oraz starszych czytelników. Na koniec usłyszeliśmy fragmenty książki Doroty Gellner pt. „Czekoladki dla sąsiadki”. Z tego spotkania dowiedzieliśmy się, że książka jest przyjacielem człowieka, umila mu czas, kształtuje zainteresowania, poszerza wiadomości i rozwija wyobraźnię. Z książką nie sposób się nudzić. Nasi uczniowie nie mogli wręcz oderwać się od półek i wystawek z książkami. Dziękujemy za zaproszenie.