VIII PODLASKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH - BIAŁYSTOK 17.11.2022r.

Dnia 17.11.2022r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Podlaskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się na Stadionie Lekkoatletycznym BOSiR w Białymstoku przy ul. Zwierzynieckiej.

Zawodnicy startowali w grupach sprawnościowych z uwzględnieniem kryterium płci, wieku i poziomu sprawności.

Wszystkie konkurencje lekkoatletyczne były rozgrywane zgodnie z przepisami IAAF oraz oficjalnymi przepisami sportowymi Olimpiad Specjalnych. Wszyscy nasi uczniowie wrócili z medalami i wysokimi wynikami. Impreza była podsumowaniem efektów szkoleniowych i rehabilitacyjnych uzyskanych w czasie zajęć sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Opiekunami w trakcie zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Magdalena Kamińska, Samuel Tomar, a pomagali im Mateusz Mikołajczyk i wolontariusze z Europejskiego Korpusu Solidarności - Monon Lagrange i Atakan Cakiroglu.