UDZIAŁ W AKCJI ,,CZYSTY BIAŁYSTOK”

Dnia 20.04.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 w Białymstoku włączyli się w akcję ,,Czysty Białystok”, której celem było zadbanie o czystość i porządek terenów wokół nas. Na początku akcji zostały przypomniane zasady segregacji śmieci, kolory worków oraz przykłady rzeczy, które do nich należy wrzucać. O godzinie 10.00 zebrani uczniowie, zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe oraz worki w kolorze żółtym, zielonym i szarym pod czujnym okiem opiekunów, rozpoczęli zbiórkę śmieci. Grupa dzieci klas młodszych sprzątała teren wokół szkoły, natomiast starsi udali się do parku przy ulicy Wierzbowej.  Uczniowie z  dużym zaangażowaniem zbierali wszelkie pozostawione śmieci, większość uczniów  doskonale radziła sobie z ich segregacją. Dzieci z zadowoleniem oceniły, że worki zostały zapełnione i dzięki ich wysiłkowi, otoczenie stało się czyste. Akcja zakończyła się sukcesem, założone cele zostały osiągnięte.