TRZECIE SPOTKANIE Z „AKADEMIĄ MŁODEGO NAUKOWCA”

Dnia 30.11.2022 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu: „Akademia Młodego Naukowca”. Uczniowie poznali trzy zagadnienia tematyczne. Pierwsze: „Zdjęcie nie tylko u fotografa” przybliżyło im zagadnienia związane z działaniem rentgena. Uczniowie zapoznali się z anatomią człowieka oraz układem kostno-szkieletowym na podstawie rysunku  wybranych kości ciała ludzkiego, który sami wykonali. Drugie zagadnienie dotyczyło udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrożenia. Uczniowie zdobywali wiedzę  i umiejętności dotyczące tego, jak zachować się w miejscu wypadku, bezpiecznie udzielić pomocy i samemu nie stać się poszkodowanym. Uczyli się jak wzywać pogotowie ratunkowe i udzielać pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomu do resuscytacji. Zajęcia poprowadził dr Andrzej Guzowski. Trzecie zajęcia: ‘”Logopedia na wesoło”  w formie warsztatów interaktywnych poprowadziła pani mgr Anna Kraszewska. Uczniowie podczas zabaw mieli okazję integrować się z grupą studentów, usprawniać aparat fonacyjny i oddechowy oraz koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale, a jednocześnie zdobywali cenne umiejętności.