SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 19 i 20 marca odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem " Wiele jest w życiu dróg”, które poprowadził ksiądz Wojciech Dziubiński. Spotkaliśmy się w kościele pw. Wszystkich Świętych na Mszy Świętej oraz w szkole na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Uczniowie aktywnie włączali się w przebieg rekolekcji poprzez śpiew, przygotowanie liturgii Mszy Świętej, niesienie krzyża. Podczas spotkań rekolekcyjnych z uwagą słuchaliśmy ciekawych nauk głoszonych przez ojca rekolekcjonistę, które głęboko zapadły w naszych sercach.

Celem rekolekcji było doświadczenie przez uczniów spotkania z Panem Jezusem i uświadomienie sobie, że jest On obecny w każdym momencie ich życia, jak również przygotowanie do duchowego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Spotkania przebiegały w atmosferze radości, modlitwy i wspólnego uwielbienia Pana Boga. Umocnieni duchowo i pełni radości czekamy na Święta Wielkanocne.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 
Specjalna w Białymstoku 
15-773 Białystok
ul. Rzemieślnicza 12/3

tel. 85 653 07 84
sp17@um.bialystok.pl

Powrót na początek strony