ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała polski hymn narodowy. Teksty czytane przez uczniów przeplatały pieśni patriotyczne śpiewane przez szkolny chór. Młodsi uczniowie wykazali się także innymi talentami. Jedni recytowali wiersze, drudzy tańczyli do pieśni ułanów. Uczeń Kacper K. wzruszył wszystkich zebranych solowym wykonaniem utworu „Dziś idę walczyć – Mamo”. Zwieńczeniem dzisiejszego spotkania była wizyta reprezentantów Szwadronu Kawalerii im.10 Pułku Ułanów Litewskich – pana Komendanta Zdzisława Pruszyńskiego oraz kawalera Kacpra Gołębiewskiego z panną Pauliną Morawską. Opowiedzieli oni o swojej pasji i roli współczesnych ułanów. Była to dla wszystkich niezwykła lekcja historii. Organizatorami uroczystości były: p. Katarzyna Fiedroczuk, p. Joanna Dworzańczyk, p. Marzena Abuzareba i p. Urszula Gołębiewska.