Pasowanie na ucznia klasy I

25.10.2021r. o godzinie 12 w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszej. Po powitaniu zebranych uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali przygotowaną część artystyczną. Wykonali piosenki z ilustracją ruchową („Trzymamy się za rączki” i „Kolorowe kredki”) oraz wiersz „Raz, dwa, trzy – teraz my”. Początkowa trema szybko ustąpiła i widać było, że dzieci dobrze się bawią. W część oficjalnej mamy w imieniu swoich dzieci odczytały treść ślubowania, natomiast uczniowie potwierdzili wszystko odciskiem palca pod tekstem ślubowania.  Kolejnym punktem uroczystości, było dokonanie przez panią dyrektor pasowania na ucznia za pomocą symbolicznego ołówka.. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia, pierwszoklasiści otrzymali  dyplomy oraz upominki. Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego złożył gratulacje i życzenia w imieniu starszych kolegów i koleżanek. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia.