PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniach 14-16.11.2022r. uczniowie klasy 1a, 1aż i 1bż zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wszyscy musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie bezbłędnie. Następnie uczniowie zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Na koniec wszyscy kandydaci przyrzekli, że będą kochać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Pani bibliotekarka uroczyście dokonała pasowania oraz wypożyczyła dzieciom pierwsze książki. Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania zainteresowań za pośrednictwem książek.