OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BwRD

W dniach 15-17 czerwca 2023 r.  uczniowie naszej szkoły Basia, Mateusz i Hubert uczestniczyli w XIV Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Policach w województwie zachodniopomorskim.

Dwudniowe zmagania to: pierwsza pomoc przedmedyczna, test wiedzy z zasad ruchu drogowego, sprawnościowy tor przeszkód oraz miasteczko ruchu drogowego. Nasi uczniowie dzielnie, z pełnym zaangażowaniem, pokonywali nie zawsze proste tory,  skrzyżowania i przeszkody. Musieli obserwować znaki, rozważnie analizować wszystkie zasady ruchu drogowego. Urozmaiceniem naszego pobytu było zwiedzanie Szczecina, wycieczka do oceanarium w Międzyzdrojach, moczenie nóg w Bałtyku, pyszne lody, gofry i zakup pamiątek. Z pucharem i upominkami oraz zdobytym doświadczeniem wróciliśmy do Białegostoku.