OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZESPOŁU DOWNA

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. Tego dnia obchodzony jest też  Światowy Dzień Zespołu Downa. Przypada on właśnie na dwudziesty pierwszy dzień trzeciego miesiąca w roku, ze względu  na nazwę zaburzenia – trisomia 21. To właśnie dodatkowy trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze chromosomów powoduje występowanie tej wady genetycznej. Nasza szkoła postanowiła uczcić ten szczególny dzień właśnie przez włożenie kolorowych skarpetek. Obejrzeliśmy prezentację, której bohaterami byli uczniowie z zespołem Downa uczący się w naszej szkole, którzy opowiedzieli o swoich pasjach i zainteresowaniach, tj. śpiew, sport, gotowanie oraz taniec. Później przenieśliśmy się na boisko  szkolne. Chętni  uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej,  inni tańczyli  przy znanych hitach muzycznych,  pozostali  śpiewali swoje ulubione przeboje. Hasło spotkania brzmiało następująco: ,,Bo świat to my!”.