OBCHODY DNIA ZIEMI

W piątek 26.04.24 r. spotkaliśmy się na sali gimnastycznej z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. To największe międzynarodowe święto ekologiczne, które obchodzimy od 1970 r. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków, czy brakiem wody w wielu częściach świata. W tym dniu w szkole wszyscy ubraliśmy się na zielono. Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali ciekawe prace wykonane z surowców wtórnych, m.in.: z tektury – buda dla psa, z wytłaczanek na jajka – krokodyl, z plastiku- robot, z puszek – pojemniki na przybory szkolne itp. Omówiliśmy, jak powinniśmy prawidłowo segregować śmieci. Na zakończenie uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w akcji „Czysty Białystok”. Wspólnie sprzątaliśmy teren wokół szkoły i w pobliskim parku przy ul. Wierzbowej.

Szkoła Podstawowa nr 17 
Specjalna w Białymstoku 
15-773 Białystok
ul. Rzemieślnicza 12/3

tel. 85 653 07 84
sp17@um.bialystok.pl

Powrót na początek strony