Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa – 2023r.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole odbywało się wiele akcji promujących książki i czytanie. Były to między innymi: „Czytanie na polanie lub dywanie”, „Poczytaj mi starszy kolego”, projekt edukacyjny „Mój ulubiony bohater literacki”, w ramach którego uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach plastycznym oraz pięknego czytania. W ramach współpracy z Książnicą Podlaską odwiedziliśmy bibliotekę osiedlową. Ważnym wydarzeniem w naszej szkole było spotkanie z poetką panią Ireną Potakiewicz pod hasłem „Cztery pory roku w poezji”. Odbyły się także zajęcia komputerowe dotyczące czytelnictwa oraz wyszukiwania informacji w Internecie.  Ciekawostką w szkolnej bibliotece była wystawa książek przestrzennych pod tytułem „Bajkowy świat papieru”. Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych do szkolnej biblioteki. Podsumowanie akcji odbyło się się 30.11.2023r. na uroczystym apelu. Uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek, komiksów i zakładek. Wszystkich uczniów zapraszamy do szkolnej biblioteki.