MIKOŁAJKI NA SPORTOWO Z JAGIELLONIĄ BIAŁYSTOK

Dnia 6 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyła się impreza międzyszkolna pod hasłem „Mikołajki na sportowo”. Celem akcji była integracja uczniów pełnosprawnych z uczniami niepełnosprawnymi, zachęcanie do uczestniczenia we wspólnej zabawie, spędzania wolnego czasu z wykorzystaniem gier i zabaw oraz uczenie się rozumienia niepełnosprawnych i pomoc im w osiąganiu sukcesów sportowych na miarę ich możliwości. Dodatkowym aspektem było kultywowanie świątecznych tradycji, dostarczenie dzieciom radości poprzez obdarowywanie ich upominkami i zachęcanie uczniów do dzielenia się dobrocią i dobrami materialnymi z innymi. Trener Samuel Tomar zaprezentował umiejętności oraz sukcesy sportowe szkolnej drużyny „Mini Lwy”. Następnie młodzi piłkarze Jagiellonii z Liceum Mistrzostwa Sportowego zaprezentowali swój skład oraz piłkarską rozgrzewkę, do której zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły. Odwiedzili nas także goście specjalni, tzn. maskotka klubu sportowego Jagiellonia – Pszczółka oraz sam św. Mikołaj. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki i stanęli do wspólnej fotografii z  przybyłymi gośćmi. Na koniec serdecznie podziękowaliśmy i wręczyliśmy drużynie klubu Jagiellonia Białystok własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i ozdoby choinkowe, a nawet własnej roboty wypieki.