LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Jesienią nasi uczniowie mają ręce pełne pracy. W pracowni gospodarstwa domowego regularnie odbywają się zajęcia, podczas których nasza młodzież doskonali swoje umiejętności kulinarne. Dzięki rządowemu Programowi Laboratoria Przyszłości zakupiono do pracowni m.in.: patelnie, deski do krojenia, stolnicę, garnki, mikser oraz zastawę stołową. Uczniowie dobrze radzą sobie z przyborami i urządzeniami kuchennymi. Potrafią obierać, kroić oraz tarkować owoce i warzywa, używać miksera, smażyć, gotować, piec, zagnieść i rozwałkować ciasto, czy nakryć do stołu. Uczniowie robili już placki ziemniaczane, kopytka, pizzę oraz piekli szarlotkę z jesiennych jabłek. Wszystko smakowało i pięknie się prezentowało na nowej zastawie stołowej.

@LaboratoriaPrzyszlosci