JASEŁKA SZKOLNE „MALEŃKA MIŁOŚĆ”

Tradycją Szkoły Podstawowej Nr 17 Specjalnej w Białymstoku są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów i nauczycieli. Podobnie w tym roku, 21 grudnia 2022 r. o godz. 12.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod tytułem „Maleńka miłość”. Wśród zebranych gości byli: proboszcz parafii pod wezwaniem „Wszystkich Świętych”, prezes Zarządu Spółdzielni Kolejowej Andrzej  Rojek,  przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, rodzice, dziadkowie i pracownicy szkoły. Spotkanie rozpoczęła pani Beata Niegowska oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego pan Samuel Tomar, którzy wprowadzili nas w nastrój oczekiwania, a następnie oddali głos aktorom. Wspaniałą grę dopełniała piękna scenografia, muzyka i śpiew uczniów. Innowacją w przedstawieniu było wykorzystanie Mówika, którego obsługiwał uczeń z trudnościami komunikacyjnymi.  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i otrzymali gromkie brawa. Goście wprowadzeni w świąteczny nastrój po zakończonych jasełkach wysłuchali wiersza Jana Twardowskiego czytanego przez opiekuna Samorządu Szkolnego.  Na zakończenie spotkania miała miejsce niespodzianka. Pojawił się Święty Mikołaj, który obdarował dzieci drobnymi upominkami i wziął udział w sesji  zdjęciowej z  uczniami. Dodatkową atrakcją okazał się towarzyszący Świętemu Mikołajowi akordeonista. Te jasełka zapadną nam  na długo w pamięci, a na kolejne musimy poczekać aż do następnego roku...