Integracyjna Olimpijka ,,Wesoło i zdrowo bawimy się na sportowo’’

Dnia 13.05.2022 r.  na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się XI Integracyjna Olimpijka ,,Wesoło i zdrowo bawimy się na sportowo’’. Głównym celem olimpijki było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu wolnego, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej, przestrzeganie zasad fair-play oraz integracja dzieci. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: grupy przedszkolne i uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Gościliśmy drużyny :

1.Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Białymstoku

2.Szkołę Podstawową Nr 46 Specjalną w Białymstoku

3.Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Białymstoku

4.Integracyjny Punkt Przedszkolny ,,ADA’’

5.Przedszkole Samorządowe Nr 26 Integracyjne w Białymstoku

Naszą szkołę reprezentowały 3 zespoły. Drużyny rywalizowały w wielu konkurencjach sprawnościowych – w biegach, skokach, rzutach, strzałach do bramki, sztafetach, wyścigach rzędów.  Dzieci  spisały się  rewelacyjnie radząc sobie z wszystkimi przygotowanymi konkurencjami. Zawody wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Przebiegły w radosnej i miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy przestrzegali zasad „fair play”. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody. Organizatorem zawodów były: Urszula Gołębiewska, Edyta Siwiec, Magdalena Kamińska.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 17
15-773 Białystok
ul. Rzemieślnicza 12/3

tel. 85 653 07 84
sp17@um.bialystok.pl

Powrót na początek strony