DZIEŃ ZDROWIA

Dnia 28 marca 2022r. w naszej szkole odbyła się ogólnoszkolna akcja profilaktyczna „Dzień Zdrowia”. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnych poświęconych tematyce prozdrowotnej. W tym dniu zorganizowano aktywne przerwy międzylekcyjne, w czasie których dzieci                           i młodzież wykonywały ćwiczenia i układy taneczne według instrukcji.  Zostały przypomniane procedury udzielania pierwszej pomocy, a wybrane klasy rozegrały mecz piłki nożnej. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali zagadnienia związane z profilaktyką zdrowia. Akcja profilaktyczna miała charakter prozdrowotny i integracyjny. Dzieci uczyły się poprzez zabawę, sport i działania praktyczne. Panowała radosna atmosfera, a grze towarzyszyły zasady fair play.