DZIEŃ RODZINY

Było rodzinnie, kolorowo i bardzo radośnie. Festyn integracyjny „Dzień Rodziny” zorganizowany w Szkole Podstawowej Nr 17 Specjalnej  w Białymstoku należał do niezwykle udanych. Celem tego wydarzenia była integracja i dobra zabawa społeczności szkolnej, a także prezentacja uzdolnień naszych wspaniałych uczniów. Bogaty program imprezy  rozpoczęły  występy: zaskakująca  i pełna humoru adaptacja wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”, popis taneczny „Taniec kwiatów”, koncert piosenki, kreatywny pokaz mody rodziców i dzieci oraz niesamowite przedstawienie najstarszych uczniów naszej szkoły „Wolny jak ptak”. Nie zabrakło także akcentów sportowych. Podczas zabawy towarzyszyła nam „Pszczółka”-wizytówka Jagiellonii, a klub piłkarski „Mini Lwy” zaprezentował  pokaz treningu piłki nożnej naszych uczniów. Po części artystycznej wszyscy udaliśmy się na plac zabaw i boisko szkolne, gdzie na uczestników czekały kolejne atrakcje: wspólne tańce, konkursy dla rodziców  i dzieci, kącik piękności z malowaniem twarzy, paznokci i wyplataniem warkoczyków, a także poczęstunek: kiełbaska z grilla, popcorn, napoje i słodkości. „Dzień Rodziny” to przedsięwzięcie, które z powodzeniem realizujemy od kilkunastu lat dzięki ogromnemu zaangażowaniu i współpracy wielu osób. W ten sposób chcemy pokazać, że nasza szkoła jest miejscem, gdzie nie tylko uczymy się i pokonujemy bariery wynikające  z niepełnosprawności, ale także razem potrafimy dobrze się bawić.