DZIEŃ EUROPEJSKI

Dnia 20.05.2022 r. w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. W tym roku  gościmy u nas dwie wolontariuszki ze stowarzyszenia Anawoj w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności: Louise z Belgii i Buse – z Turcji. Gości, uczniów i pracowników szkoły powitała koordynator projektu. Wolontariuszki przedstawiły prezentacje o Belgii i Turcji, a następnie odbył się quiz wiedzy o ich krajach. Następnie uczniowie rozpoznawali na mapie kraje europejskie, z których przyjeżdżali do naszej szkoły wolontariusze w minionych latach oraz dobierali imiona wolontariuszy do państw na mapie. Rozstrzygnięto konkurs szkolny “Nasi wolontariusze”. Nagrody ufundował sponsor - firma Dynamic Solutions. W trakcie imprezy wszyscy mieliśmy okazję spróbować narodowych potraw z Belgii, Turcji, Hiszpanii i Holandii, które przygotowały nasze wolontariuszki oraz zaproszeni wolontariusze z fundacji ANAWOJ. Po zakończonym posiłku Buse oraz Gamze zaprezentowały tradycyjny turecki taniec. Kolejny raz czuliśmy się jak jedna wielka rodzina.