DZIEŃ EUROPEJSKI

Dnia  13.06.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Białymstoku mieliśmy niezwykłych gości. W ramach Dnia Europejskiego odwiedzili nas wolontariusze z Europejaskiego Korpusu Solidarności. W tym roku w naszej szkole pracuje Atakan, który przyjechał z Turcji. Wspólnie z innymi wolontariuszami EKS i koordynatorkami przygotował tę uroczystość. Gości, uczniów i pracowników szkoły powitała p. wicedyrektor Joanna Rusiłowicz-Snarska oraz koordynator projektu – p. Ewa Rowicka-Krupa. Uczniowie rozpoznawali na mapie flagi krajów, z których przyjechali wolontariusze. Następnie nasi goście zabrali nas „pociągiem” do swoich ojczyzn. Opowiadali różne ciekawostki oraz zaprezentowali tradycyjne  tańce ze swoich krajów. Kolejną częścią Dnia Europejskiego były kąciki tematyczne w formie warsztatów – składanie orgiami, malowanie mandali, pisanie swoich imion w obcym alfabecie, rękodzieło oraz wspólna zabawa  przy muzyce. Następnie wszyscy wolontariusze  spotkali się z koordynatorkami  na słodkim  poczęstunku.