Drugie spotkanie z „Akademią Młodego Naukowca”

Dnia 16.11.2022 r. uczniowie klas 2aż, 4aż i 6 aź uczestniczyli w kolejnych zajęciach

w ramach projektu: „Akademia Młodego Naukowca” realizowanego przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Salute. Tym razem poznali dwa zagadnienia tematyczne. Pierwsze: ”Ruch to zdrowie” przedstawił dr Janusz Wojtkowski wspierany przez grupę studentów wydziału Fizjoterapii UM w Białymstoku. Spotkanie miało charakter zajęć ruchowych. Uczestnicy musieli wykazać duże zaangażowanie i zmierzyć się z ćwiczeniami gimnastycznymi.

Drugie zajęcia dotyczyły „Dietetyki”, a tematykę  przybliżył dr Andrzej Guzowski. Uczniowie podczas spotkania utrwalali wiadomości na temat piramidy zdrowego żywienia, uczyli się segregować produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe, tym samym wypracowując właściwe nawyki żywieniowe.