„Akademia Młodego Naukowca”

Dnia 09.11.2022 r. uczniowie klas 2aż, 4aż i 6 aź uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu „Akademia Młodego Naukowca” realizowanego przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Salute. Głównym celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci, inspirowanie do twórczego myślenia, stymulowanie ich edukacyjnego i społecznego rozwoju oraz wspólne działania w obszarze edukacji prozdrowotnej poprzez realizację serii zajęć z zakresu nauk medycznych. Pierwsze spotkanie: „Młody menadżer zdrowia. Zdrowy uśmiech” w formie warsztatowej poprowadziła Pani mgr Bogumiła Kraszyńska. Podczas zajęć uczniowie utrwalali dobre nawyki, m.in.: właściwy sposób odżywiania, podstawowe zasady higieny, tj. mycie rak i zębów. W zdrowym ciele, zdrowy duch!